Strona główna >> kategoria: Nasze systemy >> Pozycja: Czynsze

Czynsze

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom Spółdzielni Mieszkaniowych i wykorzystując małą ilość systemów czynszowych, w pełni dynamicznych i nadążających za ciągłymi zmianami przepisów mieszkaniowych, jak i rosnącymi potrzebami analizy i statystyk poszczególnych składników powstał w oparciu o sprawdzone technologie informatyczne system CZYNSZE

 

 

 

Konstrukcja programu oparta jest na bazach MS SQL  co umożliwia prace sieciową i jednocześnie wielostanowiskową.

 

Jest on w pełni skalowany i konfigurowalny, użytkownik definiuje poszczególne obiekty typu:  bloki, klatki, mieszkania,  garaże oraz wynajmowane lokale użytkowe znajdujące się pod opieką spółdzielni mieszkaniowej. Definiuje poszczególne składniki naliczeń czynszu oraz sposób ich naliczania, rozliczania przypisując je do poszczególnych obiektów. System zapewnia możliwość wystawiania faktur lokalom użytkowym wynajmowanym przez spółdzielnie.

 

 

 

 

W systemie zapisana i przechowywana jest cała historia wszystkich obiektów m.in. zmiana użytkownika lokalu  oraz zdefiniowanych  składników i ich zmian cenowych.

 

 

Program tworzy rachunki/przelewy definiowane przez użytkownika, pozwalające nawet na zapisywanie krótkich jednorazowych informacji (komunikatów) dla odbiorcy przelewu. Na każdym przelewie widnieje informacja z jakich składników składa się naliczony czynsz oraz ich poszczególna wartość która daje końcowa sumę do zapłaty drukowaną na przelewie.

 

System Czynsze może być bezpośrednio powiązany z systemem  Księgowym co pozwala na automatyczne odpisy do Poleceń Księgowania  jak również na informację o zadłużeniu danego kontrahenta/mieszkańca z konta księgowego. Zaleta takiego rozwiązania jest bezpośrednia kontrola nad rozrachunkami z tytułu opłat czynszowych.

 

Istnieje również możliwość powiązania systemu CZYNSZE z systemem internetowym Biuro Obsługi Klienta (BOK) i przekazywanie informacji szczegółowych poprzez sieć Internet. Wykorzystanie takich technik przekazywania informacji oparte jest o najnowsze technologie zabezpieczeń udostępniania informacji za pomocą Internetu.

 

Z uwagi na elastyczną konstrukcje technik informatycznych jakie zostały wykorzystane do budowy tego systemu jesteśmy w stanie dostosować go do indywidualnych potrzeb każdej spółdzielni mieszkaniowej w celu usprawnienia jej działalności z sferze naliczania, analiz i rozrachunków.